Orbán Balázs, a Fidesz legkudarcosabb kampányának vezetője, Orbán Viktor eddigi politikai igazgatója – aki a választás után egy hónappal már megpróbálta megmagyarázni a vereség okait – hétfőn az ÖT stúdiójában beszélt a Fidesz külpolitikájáról. (Orbán Balázs eddig a magyar Országgyűlésben ült, de szeptembertől Brüsszelben folytatja, ugyanis mandátumot cserél Szekeres Pál fideszes EP-képviselővel.)
Már csak azért is érdemes meghallgatni, hogyan látja most a globális, regionális és hazai folyamatokat, mert a kormányzati stratégiát nem ritkán látványos példákkal megvilágító Orbán Balázs volt az, aki pár éve a Huszárvágás című könyvében elmagyarázta, mi az érdekalapú magyar külpolitika lényege.
Forrás
Arról, hogy Orbán Balázs – aki lemondott az MCC éléről is – politikai büntetésből megy-e az Európai Parlamentbe, azt mondta, egy feladatot teljesít, ugyanazért küzd tovább, mint eddig, csak ellenzékből.
Arról, hogy Orbán Viktor továbbra is, a választási vereség után is a patrióta erők egyik politikai vezetője-e, vagy elvesztette ezt a pozícióját, Orbán Balázs azt mondta:









