Nem nekem kell változni, hanem a valóság fogja ráborítani az ajtót arra a politikára – mondta a Fidesz választási vereségéről és a Tisza-kormány jövőjéről az ÖT műsorában hétfőn Orbán Balázs, Orbán Viktor volt politikai igazgatója, a Mathias Corvinus Collegium kuratóriumának volt elnöke – erről a pozícióról a múlt héten mondott le. https://hvg.hu/kkv/20260521_hont-andras-ot-kontent-bevetel-beszamoloA hosszú interjúban Orbán Balázs többek között kifejtette, hogy Orbán Viktor továbbra is meghatározó jobboldali vezető, valamint a Fidesz alapvető világképe szerinte nem változott. Elmondta: a választási vereség okát nem a kormányzásban látja, ugyanis a volt kormánypárt végrehajtotta a 2022-es programját. Orbán Balázs nem gondolja, hogy a Fidesz külpolitikáján alapvetően változtatni kellene, emellett erősen bírálta az EU-t és a Tisza-kormány első lépéseit. Bízik abban, hogy a Fidesz visszatér, szerinte az emberek végül nem politikai üzenetek, hanem a saját mindennapi tapasztalataik alapján ítélnek majd. Úgy látja, ha a Tisza-kormány nem váltja be a hozzá fűzött reményeket, akkor ismét szükség lehet a „nemzeti, konzervatív” politikusokra.A fideszes politikus eddig a magyar parlamentben dolgozott, de ősztől Brüsszelben tevékenykedik majd, mert mandátumot cserélt Szekeres Pál fideszes EP-képviselővel. https://hvg.hu/itthon/20260616_orban-balazs-napirend-elotti-felszolalas-magyar-peter-valasz-1956-forradalom-megemlekezes-hosokNyitókép: ÖT / YouTube