A kegyelmi botrányt kirobbantó Vidéki prókátor általában támogatja Magyar Péter Alaptörvényt módosító terveit, azzal viszont mélységesen nem ért egyet, hogy a Tisza Párt korlátozná a választójogot. A lex Fidesznek nevezett javaslatról, az országgyűlési képviselők mandátumának korlátozásáról Fülöp Botond a téma fontossága miatt hosszú elemzést írt közösségi oldalán. Az uniós jogot is jól ismerő jogász véleménye az országgyűlési képviselők megválasztásával kapcsolatos korlátozásról úgy summázható, hogy a javaslat

a demokrácia szempontjából retrográd, a nemzeti érdek szempontjából káros, a kitűzött cél elérésére alkalmatlan, a nemzetközi jogi kötelezettségekkel ellentétes.

Szerinte a javaslat korlátozza a passzív és az akítv választójogot is, sérti az általános és egyenlő választójog elvét. A Vidéki prókátor jogtörténeti elemzésében emlékeztet arra, hogy haladó gondolkodású elődeink évszázadokon át küzdőttek a minél általánosabb választójogért, a korlátozás visszalépés lenne a demokrácia kiteljesedésére irányuló jogi, politikai fejlődésben,

vagyis a történelmi fejlődés tekintetében retrográdnak tekinthető.

Fülöp Botond külön figyelmeztet arra is, hogy a korlátozás az észszerűség hiánya miatt erősen megkérdőjelezhető a Magyarország által is elfogadott Polgári és Politikai Jogok Nemzetközi Egyezségokmánya (ICCPR) alapján.