Állítsd be a Telexet megbízható forrásnak!Kiskorú veszélyeztetése és más bűncselekmények miatt emelt vádat a Gödöllői Járási Ügyészség egy Gödöllőhöz közeli településen dolgozó óvodapedagógussal szemben – írja közleményében a Pest Vármegyei Főügyészség. A 2024. áprilisi ügy vádirata szerint az ügy vádlottja az óvoda irodájából ment ki az udvarra, miután azt hallotta, hogy egy kislány nagyon sír és kiabál.A helyszínen egy kislány ült egy kisszéken, akit korábban az óvónője ültetett oda, miután az ötéves kislány összeveszett egy kisfiúval és ütni kezdték egymást. Az óvónő ezután a gyerekeket szétválasztotta és a kislányt büntetésül egy kisszékre ültette. A kislány ezután kezdett hangosan sírni, a vádirat szerint azért, mert társai csúfolni kezdték.Az udvarra ezután kiérkező óvodapedagógust a kolléganője tájékoztatta a történtekről. A nő ezután megfogta a síró kislány kezét, és az irodába vitte. A vádirat szerint ott egy széles cellux ragasztószalaggal leragasztotta a kislány száját, majd azt kb. egy perc elteltével letépte. A kislány ekkor abbahagyta a sírást. A nő ezután visszavitte az udvarra. A vádirat szerint az óvodás kislánynak könnyű, 8 napon belül gyógyuló sérülése keletkezett, az óvodapedagógus pedig magatartásával veszélyeztette a kiskorú erkölcsi, érzelmi és testi fejlődését.Nem ez az első eset, amikor felmerül, hogy egy gyerek száját celluxszal ragasztották le egy intézményben; más óvodából és bölcsődékből is lehetett már hallani hasonló esetről.PartnereinktőlÁllítsd be a Telexet megbízható forrásnak!Kövess minket Facebookon is! Legfontosabb További élő árfolyamok! Friss hírek