A Gödöllői Járási Ügyészség kiskorú veszélyeztetésének bűntette és más bűncselekmény miatt emelt vádat egy óvodapedagógussal szemben, aki az óvodában egy kislányt bántalmazott – közölték kedden.
Az ügyészéség szerint vádlott magatartásával veszélyeztette a kiskorú erkölcsi, érzelmi és testi fejlődését és a nőt kiskorú veszélyeztetésének bűntettével és minősített könnyű testi sértés bűntettével vádolja. A vádlott bűnösségéről a Gödöllői Járásbíróság fog dönteni.
A kislány összeveszett egy kisfiúval
A vádirat szerint a nő egy Gödöllő közeli település óvodájában dolgozott óvodapedagógusként. 2024 áprilisában az 5 éves sértett az udvaron összeveszett egy kisfiúval, akivel ütni kezdték egymást. Az óvónő a gyerekeket szétválasztotta, és a kislányt büntetésül egy kisszékre ültette. A kislány hangosan sírni kezdett, mert társai csúfolták.
A sértett zokogását és kiabálását meghallotta az irodában tartózkodó vádlott, aki az udvarra ment. Miután a kolléganője tájékoztatta a történtekről, a vádlott a síró kislány kezét megfogta és az irodába vitte. Ott egy széles cellux ragasztószalaggal leragasztotta a kislány száját, majd azt kb. egy perc elteltével letépte. A kiskorú sértett abbahagyta a sírást, akit ezt követően a vádlott visszavitt az udvarra.









