A Ceglédi Járási Ügyészség kiskorú veszélyeztetésének bűntette miatt emelt egy nővel szemben, aki gyógyszertől bódult állapotban veszélyeztette gyermeke életét, közölte a Pest Vármegyei Főügyészség pénteken az MTI-vel.

A közlemény szerint a nagykőrösi nő 2024 júliusában alig egyéves gyermekével a nagykőrösi Csónakázó-tóhoz ment, ahol találkozott egy ismerősével, akitől „rossz hangulati állapotára” hivatkozva kedélyjavító gyógyszert kért.

Az ismerős a vádlottnak egy levélnyi, kizárólag orvosi rendelvényre kapható Xanaxot adott; az ismerős felhívta a nő figyelmét, hogy kizárólag egy tablettát vegyen be egyszerre. A vádlott több szem gyógyszert is bevett, amitől tudatzavar alakult ki nála.

A nő a parthoz közeli padon ült, előtte a babakocsiban volt gyereke, amikor a vádlott hirtelen felállt, a gyógyszerektől elvesztette egyensúlyát és a tóba esett, ahova magával rántotta a gyerekét a babakocsival.

A még közelben tartózkodó ismerős a tóból kihúzta a csecsemőt és a vádlottat is, majd a férfi telefonon értesítette a nő élettársát és megkérte a vádlottat, hogy a megérkezéséig maradjon a padon.