După ce și-a construit cariera de partid antisistem, de rebel de peluză, vrea șeful AUR să vină la „tribuna oficială”? Mai degrabă, Simion a arătat luni seară în Parlament că vrea altceva: să-i facă pe cei de la „loje” să sară în ritmul galeriei. Există și o scandare celebră pe stadioane.

George Simion este șef de galerie și va rămâne șef de galerie, cu bune și cu rele. Dacă nu îi convine cum iese treaba, îți mută falca. Dacă e pe val, atunci poate fi generos. Când a știut că e învingător luni seară, Simion i-a urat succes lui Veștea, dar abia după ce a plecat șuierând din sală, imagini surprinse de Digi 24. „Nu e un om rău”, a spus Simion despre Veștea.

În acest timp, liderul AUR își supraveghea oamenii pe culoare. În toate situațiile, șeful de galerie știe să-și energizeze colegii. Meritul său.

Dar, cel mai mult și mai mult, Simion visează să-i umilească pe cei care l-au umilit. Pe cei care nu l-au băgat în seamă. Doamne, ce mult vrea să se răzbune!

Simion știe că timpul lui nu e lung