Hétfőn az Országgyűlés tárgyalta a gyűlöletkeltő politikai plakátkampányok szigorítását, a közterületi reklámok újraszabályozását és a józsefvárosi NKE-bővítés lakásügyének visszafordítását célzó törvénymódosításokat. A tiszás képviselők által benyújtott javaslat alapján a jövőben
tilos lenne az emberi méltóságot sértő, közösségeket kollektíven megbélyegző, gyűlöletkeltésre alkalmas politikai reklám, plakát és hirdetés. A szabály a megtévesztő képi vagy audiovizuális tartalmakra is kiterjedne, és a kiskorúakra káros tartalmakat is kizárná;
szigorítanák a reklámok elhelyezését: a reklámeszközökhöz településképi eljárás kellene, az önkormányzatok nagyobb beleszólást kapnának, a szabálytalan felületeket pedig 2026. szeptember végéig el kellene távolítani vagy engedélyeztetni;
a javaslat kivenné az államosítás alól azokat a józsefvárosi önkormányzati lakóépületeket, amelyeket korábban az NKE bővítéséhez vontak volna állami tulajdonba. A már átadott iskola- és hulladékudvar-ingatlanok állami tulajdonban maradnának, a lakóházak viszont maradhatnának az önkormányzatnál.
Ehhez a törvényjavaslathoz szólt hozzá kedden este mások mellett Bódis Kriszta tiszás képviselő is az indítvány egyik benyújtójaként.










