Miejscy drogowcy mają projekt ważnego odcinka rowerowego przed Kinem Muranów, wkrótce ogłoszą przetarg na jego budowę. Zniknie wyrwa między Żoliborzem a Śródmieściem. Cykliści pojadą częściowo jezdnią ul. Andersa, a częściowo przez środek skweru.
Powoli zagęszcza się sieć rowerowa w północnej części Śródmieścia. Największe zmiany przyniosła zakończona w 2025 r. budowa szlaku po zachodniej stronie ul. Andersa między wiaduktem żoliborskim a Nowolipkami. Powstał szeroki, wyasfaltowany odcinek z przejazdami przez skrzyżowania z ul. Muranowską i Anielewicza. Niestety, urywa się nagle w drodze do Placu Bankowego.
Nie jest to jedyny teleport rowerowy w tej okolicy. Zarząd Dróg Miejskich wyasfaltował inny fragment dla cyklistów wzdłuż ul. Anielewicza w bok od ul. Andersa, ale brakuje przejazdu przez skrzyżowanie z ul. Zamenhoffa koło Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Z kolei na pobliskiej ul. Bonifraterskiej drogowcy wytyczyli komplet przejazdów przez skrzyżowanie z ul. Muranowską i Konwiktorską, ale przy ul. Sapieżyńskiej powstała dziura w sieci rowerowej - brakuje zaledwie ok. 300 metrów, by dostać się na dwóch kółkach do odcinka na Placu Krasińskich i Miodowej. Teraz ZDM zapowiada likwidację tych wszystkich teleportów.














