Hegedűs Zsolt egészségügyi miniszter bejelentette, hogy a kormány egyértelmű nyilatkozási irányelveket dolgoz ki az egészségügyi dolgozók számára, ő pedig hivatalosan is utasítja az egészségügyi vezetőket, hogy adjanak teret a nyíltabb, szakmailag megalapozott tájékoztatásnak.

Szerinte április 12-én az emberek az egészségügyben is rendszerváltásra szavaztak. Ennek egyik első lépése a nyitás: a sajtó, a nyilvánosság és a társadalom felé.

„A kampányban is megígértük: ki fogjuk nyitni a kórházak kapuit a média és a sajtó munkatársai előtt, hogy a társadalom tárgyszerű, szakmai és jóhiszemű képet kaphasson a magyar egészségügy valós állapotáról”.

Hegedűs Zsolt

Fotó: