Új nyilatkozási irányelveket dolgoz ki az Egészségügyi Minisztérium az egészségügyi dolgozók számára – írta Hegedűs Zsolt egészségügyi miniszter vasárnap a hivatalos Facebook-oldalán.

Hegedűs azt írta, hogy április 12-én az emberek az egészségügyben is rendszerváltásra szavaztak, ennek egyik első lépése pedig a nyitás a sajtó, a nyilvánosság és a társadalom felé. A miniszter szerint a kampányban is azt ígérték, hogy kinyitják a kórházak kapuit a média és a sajtó munkatársai előtt, hogy a társadalom tárgyszerű, szakmai és jóhiszemű képet kaphasson a magyar egészségügy valós állapotáról.

Ezért dolgozunk ki egyértelmű nyilatkozási irányelveket az egészségügyi dolgozók számára

– fogalmazott.

A tárcavezető hozzátette, jövő héten hivatalosan is utasítja a kórházak irányítóit, az OKFŐ-t és az egészségügyi háttérintézmények vezetőit, hogy adjanak teret a nyíltabb, transzparensebb, szakmailag megalapozott tájékoztatásnak.