Állítsd be a Telexet megbízható forrásnak!A kórházak és az egészségügyi intézmények nyitottságát, valamint a dolgozók szabadabb megszólalását ígéri a kormány – erről írt közösségi oldalán Hegedűs Zsolt egészségügyi miniszter.A bejegyzés szerint egy médiafelületen hamarosan bemutatnak egy fővárosi pszichiátriai osztály mindennapi működéséről szóló riportot, amelyben orvosok és szakdolgozók beszélnek az ellátás helyzetéről, az infrastruktúra hiányosságairól és a mindennapi nehézségekről.Hegedűs szerint ez fontos és jó gyakorlat, és egy szélesebb változás része kell legyen. Azt írta, hogy a kormány korábban megígérte, kinyitja a kórházak kapuit a média és a nyilvánosság előtt, a társadalom pedig valós képet kaphat az egészségügy állapotáról.A politikus hangsúlyozta, hogy a cél nem a félelemkeltés vagy az egészségügyi dolgozók munkájának bírálata, hanem az, hogy a problémák és a jól működő példák is láthatóvá váljanak.A bejegyzés szerint a kormány irányelveket dolgoz ki arra, hogyan nyilatkozhatnak az egészségügyi dolgozók, és a jövő héten utasítást adnak a kórházi vezetőknek, az Országos Kórházi Főigazgatóságnak (OKFŐ), valamint az egészségügyi háttérintézmények vezetőinek a nyitottabb tájékoztatás érdekében.Hegedűs azt ígérte, hogy azokat az orvosokat és szakdolgozókat, akik jóhiszeműen, szakmai alapon, a betegek jogait és méltóságát tiszteletben tartva szólalnak meg, nem érheti retorzió. Szerinte az egészségügy helyzetét nem az elhallgatás, hanem az őszinteség, a szakmai párbeszéd és a közös felelősségvállalás segítségével lehet javítani.Ez szöges ellentétben áll azzal a gyakorlattal, amelyet a magyar emberek a Fidesz kormányzása alatt megismerhettek. Az egész Európában nem volt olyan szigor az egészségügyi dolgozók kommunikációjával kapcsolatban, mint a Fidesz-kormány idején. Ebben a cikkben részletesen össze is szedtük, hogy a Fidesz hosszú évek óta igyekszik megakadályozni azt, hogy a sajtó rendesen bemutathassa a kórházi és egészségügyi állapotokat.
Nyitottabb tájékoztatást vár az egészségügyi vezetőktől Hegedűs Zsolt
Hegedűs azt ígérte, hogy azokat az orvosokat és szakdolgozókat, akik jóhiszeműen, szakmai alapon, a betegek jogait és méltóságát tiszteletben tartva szólalnak meg, nem érheti retorzió.






