A Most24 keddi adásának apropóját Nyárai Gerzson videóriportja adta. Kollégánk engedélyt kapott, hogy forgasson a Szent János Kórház pszichiátriai osztályán, és nyíltan megmutathassa az ott uralkodó állapotokat. A kapcsolódó stúdióbeszélgetésben – melyet Varga Zsuzsa vezetett – megszólalt még Rékassy Balázs orvos, egészségpolitikai szakértő. A téma pedig a Fidesz-kormányt követő új egészségügyi vezetés által meghirdetett nyitottság és kórházi transzparencia volt.
Könnyű bejutás, méltatlan állapotok
Ahogy Rékassy is aláhúzta, a riport létrejötte önmagában is nóvum az elmúlt másfél évtized szigorúan ellenőrzött, központosított egészségügyi nyilvánosságához képest. A 24.hu riporterének elmondása szerint az engedélykérés „ijesztően simán” és gyorsan zajlott. De neki nem is a bürokrácia gyorsasága volt a legmeglepőbb, hanem az, hogy az osztály munkatársai
azért gyűltek ott össze, hogy szeretnének nyilatkozni az állapotokról, és nem azért, hogy engem lebeszéljenek erről.
A műsorban bejátszottunk a videóból egy részletet is, melyből például kiderül, hogy a nővérek lepedők felszögelésével próbálnak árnyékolni a hőségben, Semmelweiss országában nem folyik meleg víz a csapból, az egyik orvos maga szerel fel zárat az ajtóra, télen pedig saját kis légtelenítőkulccsal próbálja életben tartani a fűtésrendszert.









