Egyértelmű nyilatkozási irányelveket dolgoz ki a minisztérium az egészségügyi dolgozók számára – jelentette be a tárcavezető Hegedűs Zsolt vasárnap egy Facebook-posztban. A tiszás politikus emellett közölte: jövő héten jelzi a kórházak irányítóinak, az Országos Kórházi Főigazgatóságnak (OKFŐ) és az egészségügyi háttérintézmények vezetőinek, hogy adjanak teret a nyíltabb, transzparensebb, szakmailag megalapozott tájékoztatásnak.Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy az orvosok és szakdolgozók beszélhetnek arról, milyen helyzetben van az ellátás, bemutathatják az infrastrukturális hiányosságokat, nehézségeket. Hegedűs szerint amennyiben tiszteletben tartják a betegek jogait és méltóságát, retorzió nem érheti a nyilatkozókat. Hozzátette: ki fogják nyitni a kórházak kapuit a sajtó és a média munkatársai előtt, ahogyan ezt a kampányban is ígérték.Sokan ismerik ezt a valóságot: dolgozók, betegek, hozzátartozók. De a szélesebb közvéleménynek is joga van tudni, milyen körülmények között működik az egészségügy, milyen problémákat örököltünk, és hol vannak azok a jó gyakorlatok, amelyekre építeni lehet – írta a miniszter, kiemelve: erre nem a félelemkeltés, hanem a hiteles tájékoztatás miatt van szükség.28 szerkesztőség, köztük a HVG 2021 tavaszán, a koronavírus-járvány harmadik hullámában kérte nyílt levélben azt, hogy tegyék lehetővé az objektív tájékoztatást a kórházakban uralkodó állapotokról. A minisztérium akkoriban azzal utasította el a kérelmeket, hogy „a sajtó számára az MTVA-MTI közreműködésével biztosítjuk a fotókat, felvételeket, tekintettel arra, hogy a járvány továbbra is erősen terjed, járványügyi készültség van”. Ekkoriban többször módosította a kormány, hogy az OKFŐ vagy a kórházigazgatók dönthetnek arról, beengedik-e a médiát a kórházakba. https://hvg.hu/itthon/20220205_korhaz_rendelet_mediaNyitókép: HVG / Cabrera Martin
Hegedűs Zsolt: Megnyílnak a kórházak kapui az újságírók előtt, mert a közvéleménynek joga van tudni, hogyan működik az egészségügy
Az egészségügyi miniszter szerint ha egy orvos vagy szakdolgozó úgy nyilatkozik, hogy tiszteletben tartja a betegek jogait és méltóságát, akkor nem érheti retorzió emiatt.








