Ludovic Orban. FOTO:: lcv / Alamy / Alamy / Profimedia
Liderul Forța Dreptei Ludovic Orban a venit la Congresul extraordinar al PNL, deocamdată „în calitate de invitat”.
„Mă bucur că președintele PNL m-a invitat la congres. După 5 ani sunt din nou la un congres PNL, deocamdată în calitate de invitat, dar un liberal a cărui inimă bate pentru liberalism și destinul PNL”, a declarat Orban într-o declarație de presă jurnaliștilor.
Întrebat dacă va reveni în PNL, fostul premier liberal a răspuns că „vom purta negocieri în acest sens”.
„Am disuctat de principiu cu Ilie Bolojan și există o deschidere din partea noastră, Forța Dreptei”a spus Orban.








