Ludovic Orban
Liderul Forța Dreptei Ludovic Orban a fost invitat duminică la Congresul PNL, iar în discursul său și-a exprimat dorința de a reveni în partid.
Orban le-a „cerut iertare” liberalilor pentru criticile pe care le-a adus în ultimii ani PNL și le-a spus liberalilor că vrea să-și aducă „modesta contribuţie la ceea ce poate face bun PNL pentru România cu Ilie Bolojan şi cu ehipa lui”.
Reporterul HotNews l-a surprins pe fostul premier liberal făcând multe fotografii înainte și după discurs și baie de mulțime.
Întrebat cum vede această primire din partea liberalilor, Orban a spus:












