Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter vasárnap reggel két posztban is foglalkozott a MÁV kritikus nyári helyzetével.

Először arról posztolt, hogy forgalomba álltak az osztrákokról a nyári szezonra kölcsönkért kocsik: „Néhány hete vált egyértelművé, hogy a Dunakeszi Járműjavító csődje miatt a Lázár Jánostól örökölt MÁV-járműhelyzet rosszabb, mint valaha” – írta posztjában. A miniszter szerint ma a MÁV szerelvényeinek negyede nem tud közlekedni, mert javításra vagy fővizsgára vár, azaz a társaság még a tavalyinál is kevesebb kocsival vágott volna neki a főszezonnak.

Egyértelmű volt, hogy azonnal lépni kell, és akkor azt mondtam: ha baj van, nem szégyen segítséget kérni. Alig néhány hét alatt meg is tudott állapodni a magyar vasúttársaság az osztrák ÖBB-vel, és a MÁV 10 személykocsit kapott a nyári szezonra, amelyek a mai napon már forgalomba is álltak.

Ez a segítség Vitézy szerint nélkülözhetetlen az idei szezonban, amíg a MÁV a felhalmozódott karbantartási és járműfenntartási problémákat kezeli. A miniszter emlékeztetett, hogy május végén az új kormány megállapodott az Európai Bizottsággal, így 16,4 milliárd euró uniós forrást tudtak hazahozni, amiből szinte azonnal el tudják majd indítani 35 új InterCity-motorvonat beszerzését.