A közlekedési és beruházási miniszter szerint az üzemben egy éve áll a munka, és hosszabb időre lesz szükség, hogy teljesen talpra állítsák.
Újraindult a MÁV háló- és IC-kocsijainak fővizsgáztatása a Dunakeszi Járműjavítóban – jelentette be a közlekedési és beruházási miniszter a közösségi oldalán. Vitézy Dávid ismét azt állította: amikor átvette Lázár János volt építési és közlekedési minisztertől a pozíciót, a MÁV meglévő szerelvényeinek negyede nem volt forgalomképes, mert javításra vagy fővizsgára várt. Ennek szerinte az az oka, hogy az Orbán-kormány kijátszotta az oroszoknak a Dunakeszi Járműjavítót, majd amikor az üzlet mégsem működött, hagyták csődbe menni, hogy végül az államnak kelljen visszavennie a céget. https://hvg.hu/kkv/20260612_magyar-vagon-nyereseg-profit-szolnoki-jarmujavitoKiemelte: az üzemben egy éve áll a munka, és hosszabb időre lesz szükség, hogy teljesen talpra állítsák. Most a fővizsgáztatásban tudtak csak előrébb lépni.Nyilván nem hoz ez mindenben azonnali megoldást, mert sokszor részegységek vagy alkatrészek szállítása hónapokba telik, és egy fizetésképtelen partner nem tudott megbízható partner lenni eddig. Ennek azonban vége, a MÁV a járműjavító mögé állt, és ennek köszönhetően a beragadt IC- és hálókocsik forgalomba állítása újrakezdődhet – közölte a miniszter. https://hvg.hu/gazdasag/20260621_vitezy-david-mav-intercity-klima-dunakeszi-jarmujavito-csodNyitókép: HVG / Reviczky Zsolt








