Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter a kormányinfón jelentette be, hogy augusztus 1-jétől újraindul a vasúti személyforgalom Dombóvár és Komló, szeptember 1-jétől pedig Miskolc és Tiszaújváros között. A döntés szimbolikus, az érintett két vasútvonalat ugyanis Vitézy elődje, Lázár János záratta be 2023-ban.

Vitézy Dávid

Fotó:

Németh Dániel/444

Ráadásul a komlói vasútvonal városon belüli szakaszát Lázár el is akarta bontatni. Bár Lázár rendelkezését már 2024 augusztusában megírtuk, a minisztérium csak 14 hónapnyi tagadás után ismerte el, hogy megkezdték a vasúti infrastruktúra megbontásához szükséges előkészületi munkákat, és elrendelték a MÁV vagyongazdálkodásában lévő ingatlanok átadását Komló városának.