„Most tényleg a vidék jön!” – ezzel a felütéssel kezdte Vitézy Dávid közlekedési és beruházási péntek délutáni Facebook-bejegyzését, amelyben bejelentette, hogy tárcája újraindítja a vasúti személyszállítást Komlóra és Tiszaújvárosba.„Miközben Lázár János a vidék felvirágoztatásáról beszélt, valójában vidéki városokat fosztott meg kötöttpályás közlekedéstől. Ezt a hibát most korrigáljuk” – fogalmazott Vitézy. https://www.facebook.com/reel/2023755481844892?locale=hu_HUA döntés értelmében augusztus 1-jétől újraindul a vasúti személyforgalom Dombóvár és Komló, szeptember 1-jétől pedig Miskolc és Tiszaújváros között. Mindkét vasútvonalat Lázár János záratta be még 2023 augusztusában, nyolc másikkal együtt.A Dombóvár és Komló közötti vonalon Vitézy április végén különvonattal, civilekkel együtt utazott végig. Akkor azt mondta: véget ér a vasútrombolás korszaka, és mostantól a vasútfejlesztés időszaka következik Magyarországon. Hozzátette: ugyan rengeteg feladatuk lesz, de az elsők között fognak nekiállni a Komló és Dombóvár közötti vasútvonal „újraalapozásának”.Nyitókép: HVG / Cabrera Martin