18 czerwca 2026, 14:12
Talibowie wydali rozporządzenie o zakazie używania telefonów komórkowych. W niektórych miastach Afganistanu obejmuje ono tylko urzędników państwowych. W innych także kobiety, cywilów oraz pracowników ochrony zdrowia i edukacji - podaje The Guardian.
Fot. REUTERS/Anastasia Barashkova
Rozporządzenie wydane przez talibańskie sądy wojskowe ma wejść w życie w tym tygodniu. Zakaz korzystania z telefonów komórkowych będzie obowiązywał wysokich i niższych rangą urzędników, mudżahedinów (arabskich bojowników) oraz personel służbowy.
Talibowie wprowadzają zakaz telefonów dla urzędników











