Przywódca Afganistanu nakazał wszystkim urzędnikom państwowym zaprzestanie korzystania ze smartfonów. W niektórych prowincjach zakaz obejmuje również kobiety, pracowników służby zdrowia, nauczycieli i studentów.

Osoby przyłapane na korzystaniu ze smartfonów zostaną ukarane, a ich urządzenia zniszczone, ostrzega zarządzenie wydane przez talibów. Na jednym z nagrań widać, jak urzędnik odczytuje jego treść na swoim smartfonie, podczas gdy drugi mężczyzna ręcznie niszczy inne telefony i układa je w stos na stole.

Według "New York Timesa", na zebraniu, które odbyło się na początku czerwca w Kandaharze, uczeni religijni i sędziowie sądu wojskowego zwrócili się do przywódcy państwa, szejka Haibatullaha Akhundzady, z prośbą o wprowadzenie ogólnokrajowego zakazu używania smartfonów, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się pornografii i korupcji.

skrót wydarzeń dnia

kalendarium