Az Apple távozó vezérigazgatója szerint többé már nem tudják lenyelni a memóriaválság hatásait, így az alkatrészár-emelkedések egy részét át kell hárítsák a vásárlókra.
Drágulnak az Apple termékei, hogy a cég ellenesúlyozni tudja a memóriamodulok és a háttértárak magas költségeit – közölte Tim Cook, az Apple augusztus végén leköszönő vezérigazgatója a The Wall Street Journallel. Cook szavai szerint a vállalat többé már nem képes benyelni az egyre csak növekvő alkatrészárakat, ezárt ezek egy részét áthárítják a vásárlókra.„Az áremelések sajnos elkerülhetetlenek. Mindent megteszünk, hogy mérsékeljük azokat a jelentős drágulásokat, amelyek minket érnek, és eddig igyekeztünk megóvni a vásárlóinkat az áremeléstől. A helyzet mostanra azonban már fenntarthatlanná vált” – húzta alá Cook.A cégvezér nem fejtette ki, hogy mely termékeknél lehet majd találkozni a drágulással, az ősszel érkező iPhone 18 Pro és 18 Pro Max azonban valószínűleg nem ússza majd meg az áremelést – vélekedik a MacRumors. Sajnos a Mac-modellek és iPadek esetében sincs kizárva a jövőbeni áremelés. https://hvg.hu/tudomany/20260608_apple-wwdc-ios-27-bejelentesek-iphone-uj-funkciokEgyelőre a drágulások mértékére is csak tippelni lehet, a TechInsights kutatócég szerint azonban az Apple-nek akár 270 dollárral is emelnie kell az iPhone 18 Pro árát, hogy fenntartsa a jelenlegi profitrátáját. Ez nyers átszámítással körülbelül 80 ezer forintos áremelést jelenthet a Magyarországon jelenleg 550 000 forinton nyitó készüléknél.A mesterséges intelligencia terjedése miatt egyre több adatközpontra van szükség, amelyek gyakorlatilag szivacsként szívják fel a piacról a RAM-ot és a tárhelyeket, drágítva lényegében mindent, amiben memória van.Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.












