Állítsd be a Telexet megbízható forrásnak!Az Apple áremelést tervez a termékeinél, mivel a memóriachipek költségei megugrottak – idézte a technológiai óriás vezetőjének nyilatkozatát a BBC.Tim Cook, az Apple leköszönő vezérigazgatója a The Wall Street Journalnek elmondta, hogy az áremelések „elkerülhetetlenek”, mivel a memóriachipek körüli helyzet „tarthatatlanná” vált.Azt nem árulta el, hogy az árak mikor emelkednek, vagy mely termékeket érinti majd a döntés. Az sem világos, hogy a drágulás kihat-e a szeptemberben várható iPhone 18-ra.A memóriachipek alapvető alkatrészei az olyan okoseszközöknek, mint a mobiltelefonok, de a mesterséges intelligencia (AI) iránti növekvő kereslet az elmúlt hónapokban alaposan felverte az árukat.„Mindent megteszünk, hogy mérsékeljük a ránk hárított hatalmas költségnövekedést, és próbáltuk megvédeni a vásárlóinkat az áremelésektől, de a helyzet tarthatatlanná vált” – mondta Cook a WSJ-nek. „Kisebb a kínálat egy olyan időszakban, amikor a fogyasztók eszközöket akarnak, a memóriagyártók pedig hatalmas áremeléseket hárítanak ránk” – tette hozzá Cook, akit a tervek szerint szeptemberben, 15 évnyi vezetés után John Ternus vált majd fel az Apple vezérigazgatói székében.
Elkerülhetetlen lesz az áremelkedés az Apple termékeinél
De az még nem világos, hogy a drágulás kihat-e a szeptemberben várható iPhone 18-ra.











