Állítsd be a Telexet megbízható forrásnak!Megemelte az iPadek és a MacBookok árát az Apple, a cég arra hivatkozott, hogy már nem tudja tovább kompenzálni a memória- és tárhelychipek egyre magasabb költségeit, írja a Reuters. A chipek árát az MI-iparág adatközpont-építési hulláma hajtja fel, közölte a cég.Az iPhone ára nem fog megemelkedni, az új, olcsósított Neo laptop viszont megdrágul.A memóriachip-gyártók az utóbbi hónapokban egyre inkább az MI-chipgyártók rendeléseit részesítik előnyben. Ez rekordnyereséget hozott számukra, de a hagyományos elektronikai gyártók számára szűkítette a kínálatot, ami áremelkedéshez vezetett.Az Apple azt közölte, hogy soha nem látott még ilyen mértékű és ilyen gyors alkatrészár-emelkedést. A vállalat a HomePod okoshangszóró és az Apple TV set-top box mindkét verziójának árát is feljebb vitte.A hírekre az Apple részvényei közel 5 százalékot estek. Elemzők szerint a rivális készülékgyártók akár még nagyobb áremelésre is kényszerülhetnek, mivel az Apple erős beszállítói kapcsolatai részben enyhítik a költségnyomást. Szakértők szerint azonban az iPhone sem fogja sokáig megúszni a költségnövekedést, a jövőben a telefonok árai is nőhetnek.PartnereinktőlÁllítsd be a Telexet megbízható forrásnak!Kövess minket Facebookon is! Legfontosabb További élő árfolyamok! Friss hírek