Parlament Studentów RP ogłosił wyniki pierwszej edycji rankingu "Uczelnia Otwarta". Szukali uczelni dostępnych, bezpiecznych i włączających.

Zestawienie przygotowali studenci, a sfinansowało je Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Chodziło o to, by wyróżnić uczelnie dostępne, bezpieczne i włączające. - Zmieniliśmy diametralnie podejście. Po raz pierwszy zauważyliśmy, że uczelnia to nie tylko miejsce, gdzie zdobywa się wiedzę, a przede wszystkim przestrzeń, w której funkcjonuje się na co dzień, więc musi być bezpieczna i przyjazna dla wszystkich - mówił minister nauki Marcin Kulasek.

Ocenione zostały te uczelnie, które same się zgłosiły. W pierwszej edycji było ich 59 (wszystkich uczelni publicznych i niepublicznych jest w Polsce 345).

skrót wydarzeń dnia