Ministerstwo Nauki ogłosiło laureatów pierwszej edycji rankingu, który ma promować szkoły wyższe "dostępne, bezpieczne i włączające''. Na podium znalazły się dwie stołeczne uczelnie - Akademia Leona Koźmińskiego oraz Uniwersytet Warszawski. Słusznie?
Wśród dziesięciu uczelni z najwyższym wynikiem, złotą statuetkę zdobyła niepubliczna Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie. Na drugim miejscu uplasował się Uniwersytet Warszawski.
- Chcemy pokazywać i wzmacniać rozwiązania, które sprawiają, że studiowanie staje się bardziej dostępne, przyjazne i równe dla wszystkich - mówiła wiceministra nauki Karolina Zioło-Pużuk podczas uroczystego ogłoszenia wyników. Poza głosami 20 ekspertów wybranych przez Parlament Studentów RP, ważne było to jak uczelnie oceniają... same siebie. Wątpliwości jest więcej.
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Materiał promocyjny












