Trumpas susitarė su Iranu užbaigti karą. Kokie jo rezultatai žiūrint iš to, ko siekė Amerika tą karą pradėdama? Amerikiečiai iššaudė kelerių metų raketų atsargas, patys ir Artimųjų Rytų sąjungininkai patyrė didelių nuostolių. Bet Irano ajatolų režimas išgyveno, gal net sustiprėjo, išsaugojo prisodrinto urano atsargas ir raketų gamybos programą.

Negana to, JAV įsipareigojo panaikinti dalį sankcijų Irano naftai. Iranui bus grąžinti 24 mlrd. įšaldytų dolerių, o dar 300 mlrd. dolerių Iranas gaus atstatymui.

Trumpas gali aiškinti, ką nori, bet tai panašiau į reparacijų mokėjimą, o ne pergalę. Bet Lietuvai svarbesnis kitas klausimas. Kaip JAV nesėkmingas karas su Iranu paveiks Lietuvos saugumą, kurį valdžia sieja tik su Amerikos garantijomis jį ginti?

Tarkim, ar prezidentas Nausėda gali garantuoti, kad, palikusi ant ledo net Izraelį, JAV ateis į pagalbą Lietuvai, jei ją užpuls už Iraną galingesnė Rusija? O jei kyla tokių abejonių, ar piliečiai neturėtų žinoti, kaip reikės gintis be JAV?

Kiek dienų karo su Rusija užtektų kariuomenės su 17 tūkst. karių? Kas ir kaip pakeistų žuvusius karius? Kada bus pradėtas visų jaunuolių šaukimas į karo tarnybą? Kada konkrečiai Lietuva pereis prie visuotinės gynybos, jei tokia išvis planuojama? Klausimai per daug rimti, kad valdžia tylėtų apsimesdama, jog JAV kare su Iranu neįvyko nieko tokio, kas būtų svarbu Lietuvai.