Była członkini Nowej Nadziei europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik tworzy Ruch Biało-Czerwoni. Dla tych, którzy chcą w nim działać, w partii Sławomira Mentzena nie ma miejsca. Poseł Konfederacji: - Ewa walczy o swoją pozycję i o miejsce na liście do Sejmu.

Europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik ogłosiła powstanie Ruchu Biało-Czerwoni w zeszłym tygodniu. "Chcę wspólnie z wami stworzyć środowisko ludzi, którym zależy na Polsce i na konkretnym działaniu dla dobra rodaków" - napisała do swoich sympatyków Zajączkowska-Hernik.

Przekonuje, że "wielu Polaków czuje się dziś pozostawionych samych sobie - zwłaszcza ci, którzy w trudnych sprawach są zdani na decyzje urzędów, instytucji i państwa".

Zapowiedziała, że w swoim stowarzyszeniu "chce pomagać takim osobom, nagłaśniać problemy, wspierać ich w kontaktach z instytucjami oraz działać na rzecz sprawiedliwych i rozsądnych rozwiązań".

wydarzenia poniedziałku