33 parlamentarų kreipėsi į Konstitucinį Teismą (KT) prašydami įvertinti, ar Seimo statuto nuostata, leidžianti komitetų posėdžius rengti plenarinių posėdžių metu, neprieštarauja pagrindiniam šalies įstatymui.

Parlamentarų teigimu, ši teisinė spraga tapo įrankiu valdančiajai daugumai manipuliuoti įstatymų leidybos procesu ir dirbtinai eliminuoti opozicijos atstovus iš svarbių balsavimų.

Kreipimosi autoriai ginčija Statuto nuostatą, numatančią, kad „Seimo posėdžio metu komitetų posėdžiai rengiami tik Seimui sutikus“. Kaip pažymima pranešime žiniasklaidai, ši nuostata reikalauja Seimo sutikimo, joje nėra numatyta jokių kriterijų, pagrindų ar saugiklių, kada tokia išimtis gali būti taikoma.

Kaip nurodoma kreipimesi į KT, tokia Statuto nuostata, nesant aiškių taikymo kriterijų, prieštarauja Konstitucijoje įtvirtintiems Seimo nario laisvo mandato, lygiateisiškumo, atsakingo valdymo ir teisinės valstybės principams, taip pat darbo tvarkai, turinčiai užtikrinti nepertraukiamą dalyvavimą Seimo darbe.

Pasak kreipimosi iniciatorės Seimo narės Giedrės Balčytytės, dabartinis reguliavimas sukuria prielaidas nuolatiniam piktnaudžiavimui.