To najbardziej drażniło Uzbeczkę w Polakach. Dziś sama tak robi. "Mam okienko o 13"
31 maja 2026, 08:15
"Za dwa tygodnie o 13 mam okienko". Jeszcze kilka lat temu taki tekst brzmiał dla niej absurdalnie. Dziś sama sprawdza terminarz przed każdym spotkaniem i coraz ostrożniej podchodzi do nowych ludzi. Influencerka z Uzbekistanu opowiedziała o rzeczach, które kiedyś mocno drażniły ją w Polsce.
Fot. Tomasz Stanczak / Agencja Wyborcza.pl, fot. Screen @dile_djoraeva_/ Instagram
Czasem potrzeba osoby z innego kraju, żebyśmy mogli zobaczyć siebie w zupełnie innym świetle. Bo to, co dla nas jest codziennością, dla przyjezdnych bywa niezłym kulturowym zderzeniem. Zwłaszcza gdy chodzi o relacje międzyludzkie, punktualność albo nasze słynne "musimy się kiedyś umówić". Właśnie o tym opowiedziała w swoim nagraniu Uzbeczka, którą internauci kojarzą z Instagrama. Jakie zachowania Polaków najbardziej ją drażniły?















