Erre buzdítanak minden munkáltatót.
Lannert Judit oktatási miniszter megengedte a pedagógusoknak, hogy az extrém hőség miatt hétfőn és kedden otthonról dolgozzanak. A hőségkrízis kapcsán javasolt home office-megoldás kiemeli, hogy még tradicionális szektorban is szükség van rugalmas munkavégzési modellekre.
Az oktatási miniszter azt írta, hogy bár az iskolai tanév véget ért, de például a szakképzésben szakmai gyakorlatok vannak, a felsőoktatásban még mindig vizsgáznak a diákok.