Az oktatási miniszter azt írta, hogy bár az iskolai tanév véget ért, de például a szakképzésben szakmai gyakorlatok vannak, a felsőoktatásban még mindig vizsgáznak a diákok.

Lannert Judit a posztjában úgy fogalmazott, hogy a pedagógusoknak még a következő héten iskolai munkájuk van, de az extrém hőség miatt a vezetőknek lehetősége van otthoni munkavégzést biztosítani hétfőn és kedden.A tartós hőség ezekben a hetekben mindenhol fokozott odafigyelést igényel. Az intézményekkel folyamatosan kapcsolatban vagyunk, a visszajelzések alapján a helyi adottságokhoz igazítják a nyári működést és a szükséges intézkedéseket-tette hozzá, majd megjegyezte, hogy a gyerektáborokban a szabadtéri programokat lehetőség szerint védettebb beltérbe kell szervezni ezeken a napokon. A szakképzésben pedig szükség esetén módosítják a gyakorlati képzések rendjét és több pihenőidőt biztosítanak, és a felsőoktatásban is kiemelt figyelmet fordítanak a megfelelő körülményekre.A hőség az intézményeken kívül is fokozott odafigyelést igényel. A nyár sok fiatal számára szakmai gyakorlatokról, a diákmunkáról, a sport- és szabadidős programokról is szól, amik során szintén fontos a felelős magatartás. A megfelelő folyadékbevitel, a napvédelem és a tűző nap kerülése a legmelegebb órákban ilyenkor mindenki számára kiemelten fontos-hangsúlyozta az oktatási miniszter.Azt is érdemes kiemelni, hogy a tantermekben, iskolákban a hőmérsékleti minimum kapcsán van jogszabály, de a maximumra nincsen. A témával részletesen az alábbi cikkünkben foglalkoztunk.Már most 33 fokos sok tanterem, a szabályozás a hideget kezeli, a hőséget nemMég mintegy három hét van hátra a 2025/2026-os tanévből, de már most sok iskolában 30-33 fokos tantermekben írják az utolsó témazárókat a diákok. A szellőztetés, a sötétítő, és a kereszthuzat a helyzeten nem sokat segít, klíma a visszajelzések alapján csak kevés helyen van. Ráadásul jogszabályok nem foglalkoznak azzal, hogy legfeljebb hány fok lehet a tanteremben.