Preşedintele UDMR, Kelemen Hunor, a declarat luni seară, în plenul reunit, la votul de învestitură a guvernului Veştea, că există un singur om care astăzi a

Kelemen Hunor: ”Felicitări, George Simion! Ai dat șah și mat. S-a încheiat o epocă și nu știm ce ne-așteaptă”.

Kelemen Hunor: ”Felicitări, George Simion! S-a încheiat o epocă și nu știm ce ne-așteaptă”. Parlamentarii UDMR au părăsit sala la votul pentru învestirea Guvernului Veștea.

Kelemen Hunor a declarat, la votul de învestitură a Guvernului Veștea, că există un singur câștigător după negocierile duse de premierul desemnat și criza

Preşedintele UDMR, Kelemen Hunor, a declarat luni seară, în plenul reunit, la votul de învestitură a guvernului Veştea, că există un singur om care astăzi a