Social-democratul Marian Neacșu, ministrul desemnat al Internelor în cabinetul Veștea, consideră că în acest moment este important ca țara să aibă un guvern

România „nu are nevoie de un Guvern care își începe mandatul negociind cu prietenii Rusiei”, a afirmat luni vicepreședintele PNL Siegfried Mureșan, după ce

Marian Neacșu (PSD), propus ministru de Interne și vicepremier în guvernul Veștea, a declarat că e de acord cu negocierea lui Adrian Veștea cu AUR și a