Natalia-Elena Intotero. FOTO: Inquam Photos / George Calin

Deputata social-democrată Natalia Intotero a afirmat luni, în plenul reunit al Parlamentului, că guvernul condus de Adrian Veștea este cea mai bună variantă pentru momentul actual, fiind un cabinet „orientat spre români”.

„Guvernul propus astăzi, din punctul meu de vedere, este cea mai bună variantă pentru momentul actual. Este un executiv echilibrat, format din profesioniști, care au demonstrat până acum că au atât soluții, cât și bună credință. România are nevoie să iasă din spirala nefastă a răzbunărilor personale și a blocajelor artificiale create de oameni care pun propriile orgolii mai presus de interesul românilor. Multinaționalele nu vor mai fi protejate în detrimentul firmelor românești. Românii nu vor mai îngroșa rândurile șomerilor doar pentru că așa vor unii și alții. Unele categorii socio-profesionale nu vor mai fi desconsiderate și batjocorite. Vor deveni o tristă istorie comparațiile între clasele sociale. Nu vrem să mai auzim că unii români sunt grași și sunt ținuți în spate de alții mai slabi. Și nici că unii merită să moară pentru ca alții să trăiască”, a spus Natalia Intotero, potrivit Agerpres.

Deputata PSD a adăugat că România se află astăzi într-o criză profundă.