Az Alkotmánybíróság elnöke személyes véleményt jelentetett meg a köztársasági elnök indítványának ügyéről.

A köztársasági elnök fordult az Alkotmánybírósághoz, miután az Alaptörvény módosításával távolítaná el a kormány.

Melléthei-Barna Márton szerint Sulyok Tamás értelmezési indítványát „példátlan sebességgel” vette napirendre a testület.