Nem sok jót ígért előzetesen, hogy egy döntetlennel mindkét csapat továbbjut a 32 közé az Algéria-Ausztria meccsen. Azért is pikáns párosítás volt, mert az 1982-es világbajnokságon éppen Algéria lett a nagy vesztese egy olyan meccsnek, ahol egy közös megegyezéses eredmény mindkét csapatnak jó volt. Éppen Ausztria volt ebben az egyik partner, a másik Németország. Ekkor még nem egyidőben rendezték az utolsó csoportkörben a meccseket, a korábbi eredmények alapján pontosan lehetett tudni, hogy egy 1-0-s német győzelemmel Ausztria és az NSZK is tovább megy, Algéria pedig kiesik. Pont ennyi lett az eredmény, a meccs pedig Gijoni szégyenként vonult be a focitörténelembe. A FIFA emiatt döntött úgy, hogy ezután egyidőben rendezik meg az utolsó meccseket a csoportkörben.
Szóval, az akkori egyik elkövető és az akkori áldozat most egymás ellen játszott.
Adjuk meg, nem a 0-0-ra rendeztek be a csapatok, az első félidőben volt egy gólt itt, egy ott, mondjuk az algériai egyenlítő gól különösen komikus volt. Az egyik osztrák védő ki akart kíséri a pályáról egy előrevágott labdát, de az a szögletzászlóról visszapattant. A pályán maradt labdával Mahrez indult volna meg a kapu felé, két kézzel rántotta le az algériait a hibázó osztrák. A bíró előnyszabályt adott, Belghali az így megszerzett labdával előbb tökön rúgott egy osztrákot, aztán ketten csúsztak-másztak előtte, majd különösebb ellenállást nem tapasztalva egyenlített. (Itt lehet megnézni.)











