Állítsd be a Telexet megbízható forrásnak!Őrült végjáték után 3-3-as döntetlent játszott egymással a J csoportban Ausztria és Algéria, amivel mindkét csapat négy ponttal zárt, és továbbjutott a kieséses szakaszba. Az, hogy döntetlen esetén ez lesz az eredmény, már napokkal ezelőtt biztossá vált, ezért sokakban felmerült, hogy a két csapat végiglötyögi a meccset, és egy eseménytelen 0-0-val mennek tovább, így viszont, hogy 3-3 lett a vége, és két gól is a hosszabbításban esett, az osztrák szövetségi kapitány, Ralf Rangnick szerint senki nem vádolhatja őket azzal, hogy előre lezsírozták a döntetlent – írja a Reuters.Az, hogy a felek esetleg megelégedhetnek a döntetlennel, azért is merülhetett fel, mert Ausztria egyszer már részt vett ilyesmiben, ráadásul pont Algéria kárára. Egészen pontosan az 1982-es foci-vb-n, amikor az NSZK 1-0-ra verte Ausztriát a „gijóni megnemtámadási szerződésként” ismertté vált meccsen, miután a meccs előtt nyilvánvalóvá vált, hogy ha az NSZK egy vagy két góllal nyer, akkor mindketten továbbjutnak, Algéria pedig kiesik. Az NSZK a 10. percben vezetést szerzett, aztán 80 percig nem történt semmi más a meddő passzolgatáson és ívelgetésen kívül.Rangnick már a meccs előtti sajtótájékoztatón azt mondta, szó sincs arról, hogy ne akarnának nyerni, az 1982-es, botrányos meccsről pedig azt mondta, ismeri a sztorit, de szerinte az teljesen irreleváns. „Mikor azt a meccset játszották, a jelenlegi válogatottnak egyetlen tagja sem élt, én pedig 24 éves voltam. Ebből jól látszik, hogy mennyire régen volt, és mennyire nincs köze a mostani meccshez” – mondta akkor. A mostani meccs végül tényleg döntetlen lett, de Rangnick szerint 3-3-nál senki nem mondhatja, hogy ezt így bármelyik csapat így tervezte volna el.„Ha valaki azt mondta volna, hogy három perccel a vége előtt ez fog történni, azt hitték volna, hogy megőrült. 40 éve vagyok edző, de egy meccsre sem emlékszem, ami ennyire drámai és kiszámíthatatlan lett volna. Mindenki 0-0-t vagy 1-1-et várt, és 3-3 lett, az öltözőben teljes az őrület. Ha Alfred Hitchcock írta volna ezt a drámát, akkor is azt mondtam volna, hogy meg van őrülve” – mondta a német szakember, aki szerint az utolsó negyed órában semmi jele nem volt annak, hogy bárki döntetlent akart volna. Szerinte láthatóan nyerni akart mindkét csapat.Ausztria a döntetlennel csoportmásodikként ment tovább, és a legjobb 32 között a spanyolokkal játszik majd, Rangnick pedig azt mondta, bármi lehetséges. Nemcsak az Algéria elleni meccsük végjátéka alapján, hanem például azért is, mert a vb előtt senki nem gondolta volna, hogy Törökország két meccs után fix kieső lesz. Mint mondta, nagyon boldogok, hogy Ausztria 44 év után újra továbbjutott a csoportból egy vb-n, és egyelőre azzal küzdenek, hogy elhiggyék, ez tényleg megtörtént.
Osztrák kapitány: 3-3-nál senki nem gondolhatja, hogy ezt előre lezsíroztuk, pláne nem egy ilyen végjátékkal
Ralf Rangnick szerint az algériai és az osztrák játékosok sem döntetlenre játszottak, és azt mondta, Alfred Hitchcock sem írt volna ilyen drámát.
Scusa, ma questo articolo riguarda il calcio (Austria vs Algeria a una coppa del mondo), non tech né business. Non rientra nella copertura editoriale di **Warptech Tech News**. Se hai un articolo tech, business, AI o market da riassumere in ungherese (o in un'altra lingua), forniscimelo e farò il riassunto secondo il formato editor.












