„Mondjuk most indulunk a nulláról. Amikor a nulla azt jelenti, hogy a helyzet simán csak szar.”

A 31. Budapest Pride lényegét szerintem egy 19 éves lány foglalta össze a legjobban, az Erzsébet híd közepén, miután megcsodáltuk a hányattatott előéletű zászlókat. Ez volt a harmadik felvonulása. Az elsőre azért ment ki, mert támogató és elfogadó közeget keresett, szeretett volna olyan emberek közt, biztonságosan önmaga lenni, akik nem ítélik el. Tavaly az abszolút mélypontból rántotta vissza a Pride, mert azt érezte, hogy van akarat az emberekben arra, hogy jobbá tegyék az országot. Idén azt mondta, hogy fellélegzett, mert eltűnt az a kormány, amibe jóformán beleszületett, és amelyik azóta bélyegzi meg a nem heteronormatív embereket, amióta csak az eszét tudja.

Fotó:

Bankó Gábor/444

Azt, hogy a helyzet jelenleg „simán csak szar”, úgy érti, hogy most van az a pillanat, amikor a Pride eredeti céljainak megfelelően az LMBTQ-emberek körülményeinek javításáért kell küzdeni, azért, hogy ugyanolyan teljes értékű állampolgárokként fogadják el őket, mint a heterókat.