ÉLŐFotó: Huszti István / TelexÁllítsd be a Telexet megbízható forrásnak! Cikkünk folyamatosan frissül! A Fidesz tavaly mindent megtett a Pride betiltásáért, még a gyülekezési törvényt is módosították, amiből aztán minden idők legnagyobb hazai Pride-ja lett.A tiltás miatt akkor Budapesti Büszkeség néven, önkormányzati rendezvényként tartották meg felvonulást. Most nem volt szükség trükközésre, a rendőrség sem akarta megtiltani az eseményt, pedig még érvényben van a Pride-ot betiltó törvény.A 31. Budapest Pride az Operától indul és a Vérmezőhöz érkezik a menet. Ott beszédek lesznek, felszólal többek között Karácsony Gergely főpolgármester is.A rendezvény alatt hatalmas hőség várható, az előrejelzések szerint 37-38 fok is lehet Budapesten. A szervezők plusz mentőkocsikkal és vízosztással készülnek az extrém időjárásra.A Mi Hazánk tavaly is akciózott a Pride-on. A Szabadság híd lezárásával akarták útját állni a rendezvénynek, csakhogy a menet végül az Erzsébet hídon ment át Budára. Aztán a Gellért-térnél próbálkoztak a mi hazánkosok, onnan viszont a rendőrség elküldte őket. Novák Előd, a Mi Hazánk politikusa egyébként keményen kiosztotta a Fideszt akkor, azt mondta, hogy a NER 15 évének legnagyobb bukása zajlik, a kormány pedig „letérdelt a melegek előtt”.A gyülekező 14 órakor kezdődött az Opera előtt, a menet 15 órakor indul a Vérmező felé, ahová a tervek szerint 17 órakor érnek. Ez lesz a 31. Budapest Pride útvonala: Opera > Bajcsy-Zsilinszky út > Deák Ferenc tér > Astoria > Kossuth Lajos utca > Erzsébet híd > Döbrentei tér > Attila út > Vérmező.A Telex helyszíni tudósítója azt írta, hogy egyelőre elég szellős a tömeg az Operánál. Az Andrássy úton egyelőre a kamionokat készítik elő, az emberek a járdákon várakoznak a fák es az épületek árnyékaban. A rendőrök a Nagymező utcától zárják a az Andrássy utat egészen a Bajcsy-Zsilinkszy útig. „Egyelőre nehéz eldönteni, hogy akin nincs valamilyen szivárványos kiegészìtő, az a Pride-ra jött, vagy csak épp erre sétál” – írta kollégánk. „Tavaly megmutattuk.✨ Legalább 350.000-en vonultunk fel a ”betiltott„ 30. Budapest Pride Felvonuláson,🏳️‍🌈🏳️‍⚧️ a Szabadság menetén. A hatalom mindent megtett, hogy megfélemlítsen, eltántorítson minket, még börtönnel is fenyegetett, de mi nem hátráltunk.💪” – írják az idei Pride Facebook-oldalán. A szervezők szerint a szabadságszeretetük és a bátorságuk tavaly meghátrálásra késztette az önkényt, de ezzel még nem értek célt, mert „amíg egyetlen közösség is jogfosztásban él Magyarországon, addig a teljes társadalom abban él!”Mindenkit arra buzdítanak, hogy csatlakozzanak a 31. Pride-hoz. „Fejezzük be együtt a rendszerváltást!✊ Engedjük be a fény és a szabadság levegőjét! Hívjatok meg mindenkit!⛓️‍💥 Pride volt, Pride van, Pride lesz!”Tavaly hatalmas nemzetközi érdeklődés övezte a betiltott Pride-ot. A svéd köztévé például a helyszínről tudosított, több külföldi politikus is eljött a felvonulásra, a tömegben még Greta Thunberg svéd klímaaktivista is feltűnt.Orbán Viktor a tavalyi évértékelő beszédében jelentette ki, hogy betiltják a Pride-ot, a szervezőknek pedig azt üzente, hogy ne bajlódjanak a felvonulás előkészítésével. A gyülekezési törvény módosításával megtiltottak minden olyan gyűlést, ami a „homoszexualitást népszerűsíti”, a szervezőket és a résztvevőket pedig 200 ezres bírsággal fenyegették. Erre válaszul Karácsony Gergely főpolgármester bejelentette, hogy a Pride-ot fővárosi önkormányzati rendezvényként, Budapesti Büszkeség néven szervezik meg. A rendőrség ugyan a gyülekezési törvényre hivatkozva betiltotta a Pride-ot, de végül a rendőrség biztosítása mellett, mindenféle balhé nélkül ment le a rendezvény. Minden idők legnagyobb Pride-ja vonult végig a városon, a tömeg a Műegyetem rakparttól a Deák térig ért.PartnereinktőlÁllítsd be a Telexet megbízható forrásnak!Kövess minket Facebookon is! Legfontosabb További élő árfolyamok! Friss hírek