Ursula von der Leyen boldog, hogy a magyar LGBTQ-közösség végre félelem nélkül vonulhatott.

„Today, all Europe is büszke.” Vagyis: Ma egész Európa büszke – így köszöntötte a 31. Budapest Pride felvonulást Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke.Today the streets of Budapest are filled with joy and pride.Thousands came together to celebrate freedom and the right to be - or to become - yourself.I am so glad that the LGBTIQ+ community in Hungary can finally march without fear.Today, all Europe is büszke. pic.twitter.com/lbvTWdiIf7— Ursula von der Leyen (@vonderleyen) June 27, 2026 Mint írta, a budapesti utcák ma örömmel és büszkeséggel voltak tele, miközben több ezren ünnepelték a szabadságot és a jogot, hogy önmaguk lehessenek.„Boldog vagyok, hogy a magyar LGBTQI-közösség végre félelem nélkül vonulhat” – tette hozzá von der Leyen, utalva rá, hogy az Orbán-kormány tavaly betiltotta a Pride felvonulást.A Budapest Pride-on idén részt vett Hadja Lahbib, az Európai Unió humanitárius segítségnyújtásért felelős biztosa is. Élő közvetítésünket itt olvashatja vissza: https://hvg.hu/itthon/20260627_hosegben-a-31-budapest-pride-felvonulas

Hozzászólások