„Éjszaka a Bucka-tóban megtaláltuk és a felszínre hoztuk a Szigetszentmiklóson eltűnt 5 éves gyermek holttestét” – írja bejegyzésében a Pest Vármegyei Kutató-Mentő Szolgálat. https://www.facebook.com/kutatomentok/posts/1447803737393023?ref=embed_postA szolgálatot a Pest megyei rendőrök riasztották pénteken, a késő délutáni órákban, miután jelzést kaptak, hogy a településről eltűnt egy ötéves, autista kisgyermek. Kezdetben még a lakott területen belül próbálták megtalálni és a keresésben több mint száz helyi lakos, civil kereső, valamint polgárőrök, önkéntes tűzoltó egységek és kutató-mentő szervezetek is közreműködtek.A szolgálat emberei személykövető kutyákat kértek egy partnerszervezetüktől, a Mantrailing Akadémia Alapítványtól úgy láttak neki a keresésnek.„Az utolsó biztosan ismert tartózkodási helytől számított, közel másfél kilométeres körzetben – a keresésben részt vevő személyek és csapatok segítségével – elkezdtük szisztematikusan átvizsgálni a környező utcákat, valamint a fás, bokros, erdős területeket” – írják.Végül a Kárpát 4x4 Kutató-Mentő Egyesület jelezte, hogy a vízfelszínen úszó, gyermekméretű papucsokat talált.„A rendőrségi adatgyűjtés során beszerzett kamerafelvételek, a személykövető kutyák iránymutatása, valamint a papucsok megtalálása sajnos már előrevetítette a legrosszabb forgatókönyvet. A tó átvizsgálását szonártechnikával végeztük el, amelynek során sajnos megtaláltuk a keresett gyermek holttestét” – áll a közleményben.
A Bucka-tóban találták meg a Szigetszentmiklóson eltűnt ötéves kisfiú holttestét
A péntek délután eltűnt gyermeket nagy erőkkel kezdték keresni, de csak az éjszaka beálltát követően találták meg és már nem tudtak segíteni rajta.













