„Egyesületünk nevében ezúton is őszinte részvétünket és együttérzésünket fejezzük ki az elhunyt családjának” – adta hírül bejegyzésében a Szomolyai Önkéntes Tűzoltó Egyesület, amely a rendőrség kérésére vett részt annak a 71 éves idős férfinak a felkutatásában, aki Mezőkövesd térségében tűnt el szombat délelőtt.
A férfi eltűnését tegnap délelőtt 10 órakor jelentették be, a Mezőkövesdi Rendőrkapitányságon, a megosztott információk szerint autóval távozott ismeretlen helyszínre, ezért első körben a járművet igyekeztek megtalálni.
„A megkeresést követően azonnal megkezdtük az akció megszervezését, és a gépezet mozgásba lendült. A Szomolya/Erdő földi egységünk három fővel azonnal felkészült és megkezdte a vonulást a keresési cím felé. Hogy a nehezebb terepviszonyok között is gyorsan tudjunk mozogni, a vonulással egy időben a Szomolya/Quadot is a helyszínre szállították. Ezzel párhuzamosan a Szomolya/Repülő légi egységünk is a levegőbe emelkedett, hogy odafentről támogassa a felderítést, valamint a Tiszabábolna Önkéntes Tűzoltó Egyesület (ÖTE) bajtársai is a helyszínre siettek” – számolt be a kereséséről a Szomolyai Önkéntes Tűzoltó Egyesület.
Az autót hamarosan megtalálták, de a férfi nem volt a helyszínen, így a keresés folytatódot a közelben lévő erdős terület átfésülésével.














