Iga Świątek poznała rywalkę, z którą zmierzy się w pierwszej rundzie wielkoszlemowego Wimbledonu. Polka, która będzie broniła tytułu na kortach trawiastych w Londynie nie ma przed sobą łatwego zadania. O analizę drabinki 25-latki pokusiły się zagraniczne media.

Fot. REUTERS/Heiko Becker

W piątkowe przedpołudnie poznaliśmy wyniki losowania drabinki turnieju głównego Wimbledonu. W jego rezultacie obrończyni tytułu w rywalizacji singlowej, Iga Świątek w pierwszej rundzie zmierzy się z Amerykanką Taylor Townsend, która ma na swoim koncie trzy triumfy wielkoszlemowe w deblu. W przypadku awansu Świątek może trafić na jedną z czeskich tenisistek - Terezę Valentovą lub Karolinę Pliskovą. W trzeciej rundzie może dojść do historycznego spotkania, bo Świątek może zmierzyć się z Sereną Williams, która dostała dziką kartę od organizatorów Wimbledonu. Aby tak się stało, Serena musiałaby wyeliminować m.in. Alexandrę Ealę. W kolejnych rundach Świątek może trafić na Jasmine Paolini, Clarę Tauson (czwarta runda), Martę Kostiuk czy Elinę Switolinę (ćwierćfinał).

Zobacz wideo

Drabinka Świątek na Wimbledonie