MANEKENKA Bella Hadid na svom je Instagramu otvoreno progovorila o teškim fizičkim i mentalnim posljedicama pogoršanja kronične bolesti s kojom se bori. U nizu objava u četvrtak, 25. lipnja, 29-godišnjakinja je podijelila s pratiteljima kroz što prolazi tijekom nedavnog pogoršanja simptoma lajmske bolesti.

Borba s nevidljivim simptomima

Hadid je objave započela dugačkom porukom u kojoj je opisala koliko je "zastrašujuće" objašnjavati simptome poput boli, iscrpljenosti, umora, tjeskobe, moždane magle, infekcija i traume, te kako oni vode "u tešku izolaciju i depresiju, pogotovo tijekom duljih razdoblja".

"Posebno kad daješ sve od sebe", nastavila je, navodeći kako čita knjige i priče kako bi saznala više o samodijagnostici i simptomima, ali unatoč tome i dalje doživljava neuspjehe. "Tražite odgovore koje nitko ne može pronaći. Borite se. Napokon imate nekoliko dobrih dana. Mislite da ste pronašli pravi protokol, pravu rutinu, pravi tretman... a onda se pogoršanje vrati i odjednom više ništa nije sigurno."

Objasnila je da zbog pogoršanja otkazuje planove i ne može donositi odluke jer "nikad" ne zna kako će se osjećati iz dana u dan. "Budite se s tjeskobom koja već živi u vašem tijelu", napisala je Hadid. "Fizička bol prije nego što vam stopala uopće dotaknu pod... I nekako, ipak morate smoći snage za još jedan dan u tijelu i umu koji su potpuno iscrpljeni."