A rendezvény szóvivője szerint 2022-ben is ugyanilyen meleg volt a felvonulás idején. Most plusz vízzel és orvosi biztosítással készülnek.

„Mindenkit arra kérünk, hogy a saját tűréshatárait és az egészségi állapotát mérlegelve vegyen részt az eseményen” – mondta a 444-nek Hrubi Zita a Budapest Pride szóvivője. A lap azután kérdezte meg, hogy nem merült-e fel a szombati felvonulás lemondása, hogy Lyonban lefújták a hőség miatt az ottani rendezvényt.A szóvivő emlékeztetett arra, hogy 2022-ben ugyanúgy 37 fok volt a felvonulás ideje alatt Budapesten, mint ami most is várható szombatra. A hőség miatt pedig külön intézkedésekkel készülnek, többek között az eredetileg tervezettnél több, hat mentőautó kíséri a menetet, továbbá az Operától tervezett indulási és a Vérmezőn kijelölt érkezési ponton is lesznek ingyenes vízosztó pontok – kétszer annyi vizet rendeltek, mint amennyi az eredeti tervekben szerepelt –, plusz a vízművek szükségkutakat nyitnak. Az ivókutakról készült térképet közzéteszik, mindenkinek előzetes tájékozódást javasolnak. Ezen felül a Vérmezőn is lesznek italpontsátrak, és útközben beengedik a vonulókat hűsölni a Rudas gyógyfürdőbe.Nyitókép: Veres Viktor

Hozzászólások