Hrubi Zita, a Pride sajtószóvivője és szervezője nyilatkozott a Partizánnak, egyebek mellett arról, felmerült-e az, hogy a harmadfokú hőségriadó miatt elhalasztják a rendezvényt, vagy módosítanak a kezdési időponton. A szervező azt mondta, komolyan nem merült fel, mert tapasztaltak a hőségben pride-ozásban: 2022-ben több mint 40 fokos hőségben rendezték meg, ráadásul akkor az útvonal a rakparton keresztül vezetett.
Nyilván nem a legszuperebb az időjárás, és attól, mert hozzá vagyunk szokva, komolyan vesszük a hőségriadót
– mondta Hrubi Zita, aki közölte, hat mentőautó kíséri majd a tömeget, a vonulás végén, a Vérmezőn pedig felsorakoznak a mentőkocsik.
Adrián Zoltán / 24.hu
Ingyenes vízosztás lesz több helyen, a Fővárosi Vízművek szükségkutakat nyitott meg, és be lehet menni a Rudas Gyógyfürdőbe hűsölni vagy mosdóba. A kezdés előtt két órával a Magyar Honvédség felajánlott 14 ezer darab félliteres zacskós vizet is.











