„Senkinek nem kívánom, hogy egyetlen személy vallomása alapján rendeljék el vele szemben a legsúlyosabb kényszerintézkedést, vagy akár állapítsák meg a büntetőjogi felelősséget egy ilyen bonyolult ügyben. Arról már nem is beszélve, hogy egy olyan ember vallomásáról beszélünk, akinek a vallomásának a hitelessége több szempontból is megkérdőjelezhető, és több ellentmondást is tartalmaz” – mondta a Budai Polgár című helyi lapnak a letartóztatásban lévő II. kerületi polgármester, Őrsi Gergely ügyvédje. Morvai Attila azt is mondta, hogy Őrsi „közszereplőként a nyilvánosság előtt élte a köz javát szolgálva. Nem életszerű, hogy a bűnismétlés veszélye polgármester úr vonatkozásában fennállna. Egyrészt nem követett el bűncselekményt, másrészt abszurd, hogy egy, a gyanúsítás szerint is 2024-ben véget ért cselekménysorozatban egy eljárás alá vont személy újra megtenné azt, amivel meggyanúsították. A kényszerintézkedésnek amúgy is tényszerű adatokon, nem pedig megalapozatlan feltételezéseken kellene alapulnia. A nyomozáshoz szükséges iratok másolatai az ügyészségnél rendelkezésre állnak, kizárt, hogy bárki esetleges bizonyítékot semmisítsen meg.”

Morvai Attila szerint a rendelkezésre álló ügyiratok tartalma alapján nem állapítható meg a megalapozott gyanú.