IZRAELSKA vojska jučer je objavila da je počela povlačiti neke borbene brigade iz južnog Libanona natrag u Izrael, javlja Anadolu.
Vojni radio, pozivajući se na vojnog dopisnika Dorona Kadosha, objavio je da vojska počinje smanjivati broj svojih snaga u južnom Libanonu i povlačiti neke borbene brigade natrag u Izrael.
Rotacija snaga na više frontova
Taj je potez dio šireg plana za smanjenje broja borbenih snaga raspoređenih na više frontova, uz zadržavanje nekih brigada u fazi podizanja spremnosti i obuke. Pričuvne snage pod Glavnim stožerom koristit će se prema potrebi.
Prema izvješću, očekuje se da će brigade raspoređene u Pojasu Gaze i one koje djeluju u Libanonu u bliskoj budućnosti biti rotirane, pri čemu će neke jedinice biti premještene na sjeverni front, dok će druge biti upućene na jug.














